טיול מאורגן לקרנבל בברזילהקרנבל הברזילאי - ברזיל, המדינה החמישית בגודלה בעולם והגדולה ביותר ביבשת דרום אמריקה, נחשבת למדינת הסמבה, הריקודים והמוזיקה. מאיפה הגיע הדימוי הזה ולמה המילה הראשונה שחושבים עליה כשחושבים על ברזיל היא קרנבל?


התקשרו עכשיו להזמנת טיול מאורגן בקבוצה או טיול לנוסע העצמאי

לקרנבל בברזיל  052-9977710


טיול מאורגן לקרנבל בברזיל - חוויה
!

היום, כשחושבים על נסיעה לברזיל אנחנו קודם כל פותחים יומן ומחפשים מתי חוגגים שם את הקרנבל השנתי. למרות שברזיל היא מדינה שמחה ודינאמית לאורך כל השנה, הקרנבל הוא הגורם שמושך אחריו מיליוני תיירים אל החגיגה הגדולה ביותר של השנה. טיול מאורגן לקרנבל בברזיל הוא אחד הטיולים הפופולאריים ביותר שיש. אז מאיפה זה הגיע? למה חוגגים קרנבל בכל שנה? מהם הגורמים לכך?


ממתי יש קרנבל בברזיל?

הקרנבל החל כחגיגה נוצרית קתולית מסורתית. הנוצרים הקתולים באירופה נהגו להתנזר מבשר, מחגיגות ומכל הנאה גופנית אחרת בארבעים הימים לפני חג הפסחא. הם כך הם הזדהו לאמונתם עם סבלו של ישו. ולכן, בימים שלפני ארבעים היום הללו נהגו באירופה לערוך משתים גדולים, סעודות ומסיבות גדולות. בהמשך עברו חגיגות אלו אל הרחובות וההמונים חגגו אלו עם אלו עם מוזיקה ומסיכות.


כולם "נדבקים" בסמבה הברזילאית

בתקופה הקולוניאליסטית, הגיע מנהג זה לברזיל גם כן וההמונים, אלו שבאו מאירופה הישנה ואלו שהמירו את דתם לנצרות, החלו לצאת יחד לרחובות לחגוג את המאורע.
במהלך הזמן, העבדים האפריקאיים וצאצאיהם החלו לחגוג את הקרנבל גם כן והכניסו בו אלמנטים אפריקאיים וברזיליים מקומיים. הריקוד והמוסיקה האפריקאיים החלו להשתלב בקרנבל והפכו לחלק בלתי נפרד ממנו. היום הסמבה, הלבוש, הצבע והפולקלור הוא דבר שאין דומה לו ברחבי העולם. לכן טיול מאורגן לקרנבל בברזיל הופך לחוויה כל כך גדולה.


קרנבלים נוספים בברזיל ובדרום אמריקה

ישנם כמובן קרנבלים ואירועים דומים ברחבי אמריקה הדרומית ובכלל אך הקרנבל הברזילאי עם מצעד המנצחות בריו או הקרנבל היותר עממי בסלוואדור דה באהייה נחשב ליחיד מסוגו.
הקרנבל הברזילאי הוא ארבעה ימים של חגיגה ללא הפסקה ונחגג כאמור כארבעים יום לפני חג הפסחא בין החודשים פברואר למרץ. החגיגה הברזילאית הזו מתרחשת בתקופה שאצלנו אומנם קר אבל ברזיל, שנמצאת בצידו הדרומי של כדור הארץ, חוגגת את שיא הקיץ ולכן זהו הזמן הטוב ביותר לבקר בה.


טיול מאורגן לדרום אמריקה

ניתן לשלב את הקרנבל הברזילאי בטיול מקיף של דרומה של היבשת הדרום אמריקאית המיוחדת. לשלב עם מדינות ארגנטינה וצ'ילה הנהדרות או רק טיול של כמה שבועות בברזיל עצמה. לאלה מאיתנו שאין את הזמן אבל יש את התקציב לשאלתכם אפשר בוודאי גם להגיע רק לקרנבל ולחזור הביתה עם חוויות רבות ומגוונות.


טיול מאורגן לקרנבל בברזיל – קצת היסטוריה

לפני שיוצאים אל טיול מאורגן לברזיל, מומלץ להבין את ההיסטוריה הייחודית של המדינה הזו. ההיסטוריה של ברזיל מהתקופה הקולוניאלית והלאה התאפיינה בשינויים רבים שעברה המדינה והאזור בו היא נמצאת ככלל. הפורטוגזים שהגיעו לברזיל במאה ה-15 הביאו עימם מיליוני עבדים אפריקאיים שבחלוף השנים הפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף התרבותי - אנושי של המדינה. הפורטוגזים הנוצרים הביאו עימם גם את הדת הנוצרית, שהיום מהווה גורם מרכזי בכל שכבות האוכלוסייה בברזיל.


 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010