פנקס חיסוניםפנקס חיסונים לכל אחד ואחת

במדינת ישראל בפרט, ובעולם המערבי בכלל, כאשר מגיע ילד לעולם הוא מתחיל לקבל חיסונים בשלבים כאלה ואחרים של חייו. החל מן הרגע שבו הוא נולד ועד יומו האחרון, הוא מסתובב עם פנקס חיסונים, שבו מתועדים כל החיסונים שקיבל אי פעם.

נכון שהוא לא מסתובב ממש עם הפנקס כל הזמן, ובימינו הפנקסים הפכו לאלקטרוניים בכלל - אבל עדיין, בפנקס החיסונים שלו מתועדים כל החיסונים שהוא אי פעם עשה, וזאת על מנת שיהיה מעקב רציף אחרי כל אחד ואחרי החיסונים שלו. חייבים תמיד לדעת את המידע הזה, לשם המנהל התקין והבריאות הטובה.

מתי חשוב להראות פנקס חיסונים

במהלך החיים שלנו, אנו נדרשים להראות את פנקס החיסונים לכל מי שמבקש. כאשר אנו מתגייסים, עלינו להראות פנקס חיסונים, על מנת שבלשכת הגיוס ידעו אלו חיסונים כבר קיבלנו ואלו חיסונים אנחנו עוד צריכים לקבל.

מי שלא יודע, לפני הגיוס מקבלים עוד חיסון או שניים, ובהתאם לפנקס החיסונים, יש מקרים שבהם ניתן לוותר על אחד החיסונים, במידה וכבר התחסנו באותו חיסון. לכן חשוב מאוד להראות את הפנקס. כמו כן, במידה ואנו נפצעים ומגיעים את הרופא על מנת שיטפל בפציעה, אנו צריכים להראות את פנקס החיסונים, כדי לדעת האם צריך לקבל זריקת טטנוס או לא.

פנקס חיסונים בדרך לחו"ל

לפני טיול לחו"ל, בין אם מדובר בטיול הגדול שאחרי הצבא, או לשם קבלת גרין קארד בארצות הברית, חשוב מאוד להכין פנקס חיסונים בהישג יד, על מנת שנדע כנגד אלו מחלות אנו צריכים להתחסן בחו"ל, וכמובן שהמעסיקים שלנו יצטרכו לראות הוכחות לחיסונים שקיבלנו בארץ, במידה וננסה להתקבל לעבודה חשובה בארה"ב.

פנקס חיסונים הוא מסמך חשוב מאוד ויש לעדכנו בכל חיסון שמקבלים, על מנת שגם אנו נדע ונזכור אלו חיסונים קיבלנו וגם כדי שנוכל להראות כהוכחה לכל מי שצריך את עובדת ההתחסנות הרלוונטית שלנו.

הפנקס הממוחשב

היום הדברים קלים הרבה יותר. אנחנו לא באמת צריכים להסתובב עם פנקס של ממש, אלא הכל מעודכן על המחשב, והנתונים זמינים לכל מי שצריך אותם ומוסמך להגיע אליהם. צריך רק להתעדכן לגבי הסטאטוס של כל אחד, ולראות שכל החיסונים שרשומים באותו פנקס חיסונים רגיל שהיה לנו, אם נולדנו בתקופה שעוד היו פנקסים רגילים מנייר, יהיו מעודכנים גם בפנקס הממוחשב שלנו.


 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010